fbpx
Α.Σ. Θεαγένης Tae Kwon Do

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η αγωνιστική ομάδα του Α.Σ ΘΕΑΓΕΝΗ, αφού στο Παγκόσμιο Βαθμολογούμενο Πρωτάθλημα επιπέδου G1 – Ε2 με την επωνυμία Albanian Open 2024, οι τέσσερεις αθλητές του συλλόγου μας που συμμετείχαν κατάφεραν να κατακτήσουν ένα χάλκινο μετάλλιο και δύο πέμπτες θέσεις!

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια του συλλόγου μας Χρύσια Κογκουλέρη στην κατηγορία των νεανίδων στα -46 κιλά, παίζοντας δύο πολύ καλούς αγώνες με αξιόλογες αντιπάλους.

Την πέμπτη θέση και μία ανάσα πριν τα μετάλλια κατέκτησε ο αθλητής μας Ηλίας Θεοδοσίου στην κατηγορία των αντρών στα -68 κιλά, κάνοντας δύο εντυπωσιακές νίκες. Την πρώτη επί του Ιταλού αθλητή με 2-1 στους γύρους και τη δεύτερη επί του Ολλανδού αθλητή πάλι με 2-1 στους γύρους. Δυστυχώς, στον αγώνα πριν τα μετάλλια έχασε από τον πολύ αξιόλογο Βραζιλιάνο αθλητή, παίζοντας ένα συναρπαστικό αγώνα.

Την πέμπτη θέση κατέκτησε η αθλήτρια του συλλόγου μας Ενριέτα Μπέρμπερη στην κατηγορία των νεανίδων στα -49 κιλά, όπου στα προημιτελικά συνάντησε την αθλήτρια από το Καζακστάν και έχασε την τελευταία στιγμή από λεπτομέρειες που εκμεταλλεύτηκε η αντίπαλός της.

Τέλος, στην κατηγορία των -51 κιλών στις κορασίδες, η αθλήτρια του συλλόγου μας Αγνή Καστανά έχασε με 2-1 στους γύρους από την ικανή αντίπαλό της από την Ιταλία.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές του συλλόγου μας και τους ευχόμαστε με αγάπη καλύτερη συνέχεια στις επόμενες διοργανώσεις.

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα του Α.Σ ΘΕΑΓΕΝΗ στο Albanian Open 2024