fbpx
Α.Σ. Θεαγένης Tae Kwon Do

Ακόμα μία τεράστια επιτυχία για τον σύλλογο μας αφού στο πιο δύσκολο Παγκόσμιο Βαθμολογούμενο Πρωτάθλημα επιπέδου G2 με την επωνυμία 9th President’s Cup 2024 ο αθλητής του συλλόγου μας Φώτης Μπαιραμίδης έπειτα από τέσσερεις (4) καταπληκτικούς αγώνες κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην ηλικιακή κατηγορία των Εφήβων στα +78 κιλά.

Ο Φώτης από το πρώτο του αγώνα με τον Σουηδό αθλητή ήταν ισοπεδωτικός κερδίζοντας 2-0 τους γύρους με τεχνικό νόκ άουτ.

Έπειτα στο ίδιο έργο θεατές και με τον αντίπαλο του από την Ουκρανία όπου νίκησε πάλι 2-0 με τεχνικό νόκ άουτ και στους δύο γύρους.

Στον ημιτελικό συναντάει τον αθλητή απο την Γαλλία και πάλι με συνοπτικές διαδικασίες κέρδισε με 2-0 και τους δύο γύρους

Ο μεγάλος τελικός είχε πάλι την καθολική υπεροχή του Φώτη έναντι στο περσινό πρωταθλητή Ευρώπης απο την Ουκρανία που έχασε με 2-0 στους γύρους.

Η μεγάλη επιτυχία του Φώτη του δίνει για ακόμα μια φορά την δυνατότητα να πάρει απευθείας πρόκριση στο Πανευρωπαϊκό Πρωταθλήμα Νέων Ανδρών κάτω των 21 ετών με τα χρώματα της Εθνικής Ελλάδας.

Επίσης για πρώτη φορά θα διοργανωθεί και το Grand Prix Εφήβων που λόγω της διάκρισης του χρυσού μεταλλίου θα συμμετάσχει και ο αθλητής μας.

Ο Α.Σ ΘΕΑΓΕΝΗΣ ήταν για μια ακόμη φορά ο μοναδικός σύλλογος της Καλλιθέας που συμμετέχει αδιάκοπα σε επίσημες μεγάλες διοργανώσεις κατακτώντας μετάλλια και στελεχώνοντας την Εθνική Ομάδα Ταε Κβο Ντο με δικούς του αθλητές.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του συλλόγου συγχαίρει τον αθλητή του συλλόγου μας Φώτη Μπαιραμίδη για την μεγάλη διάκριση του και συγχρόνως δίνει συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές του συλλόγου μας που προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να διακριθούν.

Χρυσό μετάλλιο και πρόκριση για το πανευρωπαϊκό!