τηλέφωνο
Επικοινωνία
menu

Διεθνές Πρωτάθλημα BAVARIAN OPEN 2024

Στο Διεθνές Πρωτάθλημα BAVARIAN OPEN 2024 που διοργανώθηκε στην όμορφη πόλη της Νυρεμβέργης συμμετείχε ο Α.Σ ΘΕΑΓΕΝΗΣ. Ο μοναδικός αθλητής της αγωνιστικής ομάδας του Α.Σ ΘΕΑΓΕΝΗ που συμμετείχε στο εν λόγω Διεθνές Πρωτάθλημα ήταν ο αθλητής μας Θάνος Τάγκας.

Ο αθλητής μας κατάφερε να φτάσει στον μεγάλο τελικό της κατηγορίας του αφού πριν είχε νικήσει με τεχνικά νοκ άουτ (διαφορά 12 πόντων) και 2-0 στους γύρους δύο Γερμανούς αθλητές που ο ένας μάλιστα είχε και κορεάτικη καταγωγή.
Στον τελικό ο αντίπαλος μας ήταν πάλι από τη Γερμανία και έληξε ο αγώνας υπέρ του πραγματικά στις λεπτομέρειες με 2-1 στους γύρους έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι γεμάτο ανατροπές.

Ο Θάνος Τάγκας κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο έπειτα από έναν συναρπαστικό τελικό.
Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας για να κερδίζουμε εμπειρίες και να μαθαίνουμε από τα λάθη μας.